Міжнародний день рідної мови. Проголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції Юнеско

21 лют. 2017
З метою піднесення престижу української мови серед української молоді, виховання пошвни до культури та традицій українського народу 21 лютого в КЗО " СЗШ №80" ДМР відбулося святкування "Міжнародного дня рідної мови"

Вчителі провели конкурс "Патріот", де взяло участь 32 учні нашої школи.

Вчителі Ястремська М.І. та Подольська Т.М. провели у 5-Б, 6-А, 7-А, 7-Б кл. тематичні уроки "Сутність рідної мови, її роль у житті народу". Учні 5-А кл. (вч.Подольська Т.М.) провели традиційну акцію "Я розмовляю українською! Приєднуйся!"

Об 11.50 годині у 8-А та 5-А кл. (вч.Ястремська М.І. та Подольська Т.М.) пройшов виховний захід "О слово рідне, орле скутий".

Учні підготували цікаві відеоматеріали, виступили із презентаціями. Тут дізналися діти багато важливих історичних фактів про становище української мови за часів Радянського Союзу, про заборону рідної мови, про сучасний розвиток української мови.

Діти виступили із рефератами, читали вірші поетів Придніпров'я про мову, показали інсценізацію гуморесок П. Глазового, прочитали загадки про мову, мовні цікавинки.

Такі заходи сприяють утвердженню української мови як державної у всіх сферах життєдіяльності, а особливо у навчально-виховному процесі, бо саме в мові збереглася генетика пям’ять українського народу. Це та золота нитка, що пов’язує цілі покоління. Любімо і шануймо рідну нашу мову.