Експрес-інформація Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області щодо попередження загибелі людей на водних об 'єктах у літній період

22 лип. 2016
Керівництво Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області занепокоєне нещасними випадками на воді, які спостерігаються в останній час.

У 2015 році на водоймах Дніпропетровської області загинуло 57 осіб, у тому числі 2 дітей. На весняно-літній купальний сезон (з травня по вересень) припало 42 нещасних випадків на воді (або 73% від їх загальної кількості). Головними обставинами трагедій було купання у невідомих та необладнаних для цього місцях, перебуванням відпочивальників чи рибалок у нетверезому стані, діти гинули переважно через відсутність нагляду з боку дорслих, влаштовуючи небезпечні ігри на воді. Лише з 1 червня цього року на Дніпропетровщині на водних об’єктах загинуло 10 осіб, з них 2 дитини.Як уникнути подібних нещасть? Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, що добре вміють плавати і самовпевнено запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води, коли починає зводити ноги і хапати корч. У цій ситуації головне - не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти на себе ступню за великий палець.Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.