НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ ПРОЕКТ "Інтелект України"

Aforizm 2016 05

Інтелект — один з найдорожчих ресурсів. Щоб пересвідчитися, наскільки цінним у сучасному світі є інтелект, варто переглянути інформацію про галузі економіки, що найбільш динамічно розвиваються: телекомунікації та Інтернет-проекти, фінансова галузь, високотехнологічне виробництво і ринок програмних продуктів. Навіть металургію, нафтопереробну та хімічну промисловість не можна уявити без сучасних технологій, і наукоємність цих галузей невпинно зростає.

Упродовж другої половини ХХ сторіччя, а особливо на початку нинішнього, усі розвинені країни опікуються проблемою створення спеціальної системи освіти, а також залучення талановитої молоді з інших країн через усілякі грантові та інші програми. На обдарованих молодих спеціалістів, можна сказати, полюють, бо кожен з них спроможний принести надзвичайну користь не лише певним компаніям, а й країні.

В Україні також розуміють необхідність виховувати інтелектуальну еліту нації.
2006-го року команда провідних науковців Харкова на чолі з доктором педагогічних наук Гавриш І. В. запропонувала до впровадження власну концепцію виховання й навчання дітей у закладах загальної середньої освіти, яка розроблена на основі власних напрацювань і передових, найбільш ефективних методик.

Сутність проекту полягає не в насиченні дитини знаннями, а в набутті нею необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів - сприйняття, пам’яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра - цілеспрямованості, працелюбності, наполегливості, сили волі, організованості, охайності тощо.

Програма розроблялася таким чином, щоб урахувати вікові особливості учнів і не лише зберегти, а й збільшити інтерес дітей до навчання. Завдяки міжпредметним зв’язкам, засобам наочності й відеоматеріалам об’єкт вивчення стає більш зрозумілим та цікавим.

До переліку загальношкільних предметів, програма яких спеціально адаптована, уведені нові: предмет «Навчаємося разом», на якому діти розвивають пам’ять за спеціальними методиками, вчаться працювати з інформацією, та предмет «Еврика», на якому учні розвивають творчі, винахідницькі якості, кмітливість, працюють над розв’язанням складних задач. Завдяки тому, що під час розробки й апробації програми проект супроводжували провідні науковці Інституту здоров’я школярів та підлітків Академії медичних наук України, вдалося побудувати програму так, щоб зберігати оптимальний баланс психофізичного стану дитини, не допускаючи, з одного боку, нервового перезбудження, а з іншого — втоми, втрати цікавості. Крім обов’язкових уроків фізичної культури, кілька разів протягом кожного уроку учні беруть участь у музичних паузах з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, роблять вправи для очей, застосовуючи елементи, що сприяють релаксації.

За результатами, які демонструють учні проектних класів, Міністерство освіти і науки України рекомендувало навчально-педагогічний проект «Інтелект України» до подальшого впровадження.

ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ДЕПАРТАМЕНТУ ГУМАНІТАРНОЇ ПОЛІТИКИ

УПРАВЛІННЯ ОСІЯТИ

НАКАЗ  №210
23.08.2017                                                                                            м. Дніпро

Про впровадження всеукраїнського

науково-педагогічного проекту
«Інтелект України»
у практику роботи
загальноосвітніх навчальних

закладів міста

Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 04 грудня
2014 №1439 «Про завершення апробації навчально-методичного забезпечення
початкової школи за науково-педагогічним проектом «Інтелект України» та
розроблення і впровадження проекту в основній школі загальноосвітніх навчальних
закладів» та від 02 листопада 2016 №1319 «Про проведення всеукраїнського
експерименту за темою «Реалізація компетентнісіюго підходу в науково-
педагогїчному^ проекті «Інтелект України» на базі загальноосвітніх навчальних
закладів», з метою удосконалення системи роботи педагогічних колективів міста з обдарованими учнями

НАКАЗУЮ:

1.     Продовжити    впровадження     в    практику     роботи    загальноосвітніх
навчальних   закладів   всеукраїнського   науково-педагогічного   проекту   «Інтелект України» за ініціативою закладів.

2.     Затвердити перелік базових загальноосвітніх закладів для впровадження
науково-педагогічного проекту «Інтелект України» у 2017/2018 навчальному році:

у початковій школі:
СЗШ №№ б, 31, 40, 42, 62, 96, 101, 123;
НВК №№ 12, 138;
СШ №№55, 115;

у початковій і основній школі:

СЗШ №№ 1, 5, 8, 22, 39, 54, 69, 74, 80, 83, 85, 87, 91, 97, 98, 133, 143;
СШ №№7, 129, 134;
ССЗШ № 142;

НВК №№57, 61, 66, 131, 139, 148;
      НВО №№ 109, 136;

3.       Відповідальність за надання науково-методичної допомоги педагогічним
колективам базових навчальних закладів у реалізації проекту «Інтелект України»
покласти на доктора педагогічних наук Гонтаровську Н. Б.

4.       Контроль за виконанням наказу покласти на в.о. директора методичного
центру управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської
ради Саєнко О. В.

Начальник управління освіти                                                        С. Б. Баляй