НА ДОПОМОГУ БАТЬКАМ

Комунальний заклад освіти

«Середня загальноосвітня школа № 80»

Дніпровської міської ради

НАКАЗ

від  «09»вересня 2019 року                                                                                      № 84/1

Про заборону використання

мобільних телефонів та

сторонніх речей під час

освітнього процесу

З метою якісного забезпечення організації освітнього процесу, поліпшення організації режиму роботи школи, захист цивільних прав усіх суб’єктів освітнього процесу та сприяння підвищенню якості й ефективності одержування освітніх послуг, а також гарантії психологічно комфортних умов освітнього процесу,

НАКАЗУЮ:

1.            Встановити, що мобільні телефони, смартфони, планшети, плеєри, іграшки та речі, які не використовуються під час освітнього процесу, не входять до переліку необхідного навчального приладдя учнів.

2.            Дозволити використання мобільних телефонів у закладі для забезпечення застосування інформаційно-комунікаційних технологій під час освітнього процесу.

3.            Заборонити з 01 вересня 2019 року використання мобільних телефонів у навчальному закладі всіма учасниками освітнього процесу під час проведення навчальних занять без потреби.

4.            Дозволити користуватися мобільним телефоном лише під час перерв у беззвуковому режимі.

5.            Заборонити:

-    фотографування та відеозйомку учасників освітнього процесу без їх згоди;

-    заборонити батькам відволікати вчителів та учнів телефонними дзвінками під час уроків.

6.            У разі порушення порядку користуватися мобільним телефоном на перший раз порушнику висловити попередження із записом у щоденник, вдруге – вилучити телефон та повернути лише батькам.

7.            Адміністрація та педагогічний колектив школи не несуть відповідальності за  збереження мобільного телефона. Відповідальність за збереження телефона лежить тільки на його власнику. У випадку крадіжок мобільних телефонів адміністрація та вчителі не вживають жодних заходів щодо їх пошуку.

8.            Затвердити правила користування мобільними телефонами під час освітнього процесу в КЗО «СЗШ №80» ДМР.

9.            Заступнику директора з виховної роботи Прядко С.Г. до 11.09.2019 року ознайомити учнів та педагогічних працівників школи зі змістом даного наказу на шкільній лінійці, а також розмістити на стенді учнівського самоврядування.

10.       Адміністратору сайту школи Мурзіній Н.Б. розмістити даний наказ на сторінках «Офіційна інформація», «На допомогу батькам» шкільного сайту.

11.       Класним керівникам1-11 класів:

-                     До 11.09.2019 ознайомити учнів з правилами використання мобільного телефона у громадських місцях і навчальному закладі.

-                До 30.09.2019 року ознайомити батьків зі змістом даного наказу на батьківських зборах.

12.       Відповідальність за виконання наказу покладаю на заступника директора з виховної роботи Прядко С.Г.

13.       Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор школи                                                В.В.Міхненко

Додаток до наказу № 84/1

від 09.09.2019р.

користування мобільними телефонами

під час освітнього процесу

в Комунальному закладі освіти

«Середня загальноосвітня школа №80»

Дніпровської міської ради

І. Загальні положення

1.     Правила користування мобільними телефонами під час освітнього процесу в Комунальному закладі освіти «Середня загальноосвітня школа №80» Дніпровської міської ради є обов'язковими для виконання усіма учасниками освітнього процесу: учнями, педагогічними та технічними працівниками, батьками (далі - учасник освітнього процесу).

2.  Дотримання Правил підвищує якість та ефективність освітніх послуг, гарантує психологічно комфортні умови освітнього процесу.

3.  Школа не несе відповідальність за збереження мобільних телефонів.

II. Умови користування мобільними телефонами

1.  У приміщенні та на території школи обов'язково ставити мобільний телефон у беззвучний режим.

2.  Під час уроків, виховних годин чи позакласних заходів, а також під час перебування в шкільній бібліотеці необхідно вимикати або переводити
телефон у режим «без звуку».

3.  Під час проведення уроків чи інших заходів мобільний телефон не повинен знаходитися на робочому місці.

4.  Якщо ж ця заборона буде порушена, то вчитель має право вилучити телефон і повернути його батькам учня.

5.  Терміново зв'язатись з кимось по телефону можна тільки під час перерви.

6.  Учасники освітнього процесу мають право у позаурочний час використовувати телефони на території школи як засіб для комунікації: дзвонити, надсилати СМС-повідомлення, обмінюватись інформацією, слухати радіо і музику через навушники тощо.

7.  Учасникам освітнього процесу суворо заборонено:

7.1. Використання мобільних телефонів під час освітнього процесу в школі.

7.2. Пропагувати жорстокість і насильство за допомогою мобільних телефонів.

7.3. Свідомо завдавати шкоди іміджу школи.

7.4.  Фотографувати мобільним телефоном, робити звукові записи або ж знімати ним відео - як під час перерв, так і під час уроків, виховних годин, позакласних заходів.

7.5.  Використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.

7.6.         Залишати без догляду мобільний телефон, навіть коли ненадовго
залишаєте своє робоче місце.

7.7.         Слухати радіо та музику без навушників.

III. Відповідальність

1.            При порушенні порядку користуватися мобільним телефоном на перший раз учнем – висловити попередження із записом у щоденник.

2.            У разі повторного порушення Правил допускається вилучення мобільного телефону учителем, яке оформлюється у вигляді доповідної на ім'я директора школи, для передачі адміністрації школи та повернення батькам учня.

Директор школи                        В.В.Міхненко