БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

День цивільного захисту 18 квітня 2018 р..

Сьогодні з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій техногенного походження («пожежна небезпека») в КЗО «СЗШ №80» ДМР проводився день цивільного захисту (ЦЗ). Через 2 запасних виходи за 5 хвилин було евакуйовано 652 учня, бо, за умовами тренування, «через пожежу» інші 5 виходів були заблоковані. Також був проведений запис. В тренувальному заході використовувались вогнегасники. Учні старших класів продемонстрували першу медичну допомогу при опіках.

Світлина від Кзо Сзш Вісімдесят Дмр.

Загальні рекомендації громадянам щодо дій в екстремальних ситуаціях

Кожна людина повинна чітко уявляти свою поведінку при виявленні можливих вибухових пристроїв, виникнення артобстрілів, під час евакуації та бути психологічно готовою до самозахисту і адекватної поведінки під час масових заворушень та дій правоохоронних органів щодо їх припинення.

Якщо, перебуваючи у громадському транспорті, адміністративній будівлі чи місцях масового перебування людей Ви помітили предмет, що викликає підозру, негайно телефонуйте за номером 101 або 102.

До прибуття спецслужб не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет; зафіксуйте час виявлення предмету; намагайтесь зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки; обов'язково дочекайтеся прибуття фахівців!

Дніпропетровське міське управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області

Щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах у зимовий період

Головне управління  ДСНС України у Дніпропетровській області нагадує про загрозливу ситуацію, яка на сьогоднішній день спостерігається на водоймах. Через постійну мінливу температуру на річках та озерах утворюється нестійкий крижаний покров, котрий представляє особливу небезпеку для людей, зокрема, рибалок і дітей. Вже з початку цього року на водоймах області загинуло 3 чоловіків. Тому, щоб зберегти своє здоров’я чи навіть врятувати життя, слід пам’ятати наступне: - перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі, виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см; масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 см; масове катання – 25 см; - виходити на лід і йти по ньому безпечніше там, де вже пройшли люди (по їх слідах чи стежках). Якщо на лід виходите першим, необхідно розглянути чи не просів лід, бо він завжди тонший там, де впадають теплі стічні води промислових підприємств, ростуть кущі чи очерет, де швидка течія та б’ють джерела;  - робити лунки для риболовлі варто робити на безпечній відстані одне від одного;  - обов’язково майте при собі  міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем - на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся. Не  виходьте на лід поодинці і у нічний час. Вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете; - перші кроки треба робити не відриваючи ноги від льоду, при переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду; - слід остерігатись місць, де лід покритий снігом. Сніг, який покрив лід, діє як ковдра, під снігом лід наростає повільно. Іноді буває так, що по всій водоймі товщина відкритого льоду становить 10 см, а під снігом усього 3 см; - забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці; - категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини. Враховуючи високу ймовірність нещасних випадків на льоду, Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області звертається до мешканців та гостей Дніпропетровщини утримуватись в такі дні від виходу на тонкий лід, який утворився на маленьких озерах та затоках річок, і застерегти від цього своїх дітей. Завзятим рибалкам також слід пам’ятати, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходження на льоду.

Обережно! Вогонь!

Світлина від Кзо Сзш Вісімдесят Дмр.

Обережно! Газ!

Правила безпеки взимку